Noc Muzeów i montaż Orbisu

Wczoraj nie tylko można było zobaczyć część kolekcji Muzeum Neonów na warszawskiej Pradze i uroczyste uruchomienie grójeckiej Syrenki. U zbiegu Brackiej i Al. Jerozolimskich rozpoczęto montaż repliki globusa – reklamy Orbisu. Wczoraj do metalowej konstrukcji przymocowywano kontynenty. Przy okazji można było zobaczyć z bliska jak ogromny jest to neon i podejrzeć specjalne schody zamontowane wewnątrz globusa. Dziś neon ma być montowany na starym miejscu. Kontynenty ze starego, oryginalnego i najstarszego do niedawna warszawskiego neonu trafiły do Muzeum Neonów i można je było oglądać wczoraj w Cukierni – kto nie był niech żaluje bo kontynenty to tylko mała część wspaniałej kolekcji jaką Muzeum już posiada. Przy okazji – trzymajcie kciuki za jak najszybsze znalezienie siedziby dla Muzeum Neonów – wczorajsza ekspozycja była przygotowana specjalnie tylko na tę jedną noc.

Reklamy

2 thoughts on “Noc Muzeów i montaż Orbisu

  1. Super blog. Fajnie, że ktoś jeszcze tym się interesuje. Teraz ciężko znaleźć prawdziwą neonownie a człowieka który potrafi wygiąć i wypompować fachowy neon trzeba szukać ze świecą. Ja uważam, że wróci do nas era neonów.

  2. Bo teraz są nie neony a kasetony. Tańsze, ale badziewne. O ile z przyjemnością patrzy się na fotografie neonów (świecących, heh) czy to przedwojennych, czy to PRL-owskich, to wątpię, żeby ktoś za lat parę z rozrzewnieniem wspominał kasetony, gdzie czcionką bez wyobraźni podaje się informacje typu „odzież na wagę”, „kebab” itp.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s